su kaçağı 

Binalarınızda oluşan su kaçağı ciddi boyutlarda zararlara sebebiyet vermektedir. Önlem alınmayan ve çaresi bulunmayan ufak da olsa su kaçakları zamanla büyür ve daha fazla maddi zarara yol açar. Günümüz şartlarında ve günümüz teknolojileri ile su kaçağı tespiti gayet kolay bir şekilde tespit edilebilmektedir.

Önceleri ufak bir su kaçağını dahi  bulmak için saatler harcanır ve yapılara ciddi zararlar verilirdi. Şimdilerde ise teknolojik aletler sayesinde bu işlem çok kısa bir vakitte ve kırmadan, yapıya herhangi bir zarar vermeden tespit edilmektedir.

Su Kaçağı Oluşma sebepleri Nelerdir?

Su kaçaklarının oluşma sebepleri bir çok farklı nedenle olabilmektedir. Başlıca su kaçağı sebeplerini aşağıda sıraladık.

 • Su Tesisatlarının bağlantı noktalarının hatalı montaj yapılması
 • Su tesisat borularının deforme olması, eskimesi, yıpranması veya çürümesi
 • Su tesisat boruların darbe alması
 • Su tesisat borularının tıkanması

Su Kaçağının oluşabileceği alanlar nerelerdir?

Su kaçağı tesisatınızın geçtiği her alanda oluşabilmektedir. Ufak bir sızıntı şeklinde başlayan su kaçakları zamanla ciddi oranda bir kaçağa dönüşmektedir. Temiz su borularında oluşabilecek kaçaklar daha kolay halledilebilir olsa da, pis su borularında oluşabilecek su kaçağı işlemleri daha sorunlu olmaktadır.

 • Temiz su tesisat borularında
 • Kirli Su tesisat borularında
 • Radyatör tesisat borularında
 • Tuvalat gider borularında
 • Banyo gider borularında
 • Mutfak gider borularında
 • Teras borularında

Su Kaçağını Nasıl buluyorsunuz?

Su kaçağını tamamen işinin uzmanı kadrolarımızla ve en son model elektronik cihazlarla su kaçağını tespit ediyoruz. Bilgisayarlı cihazla su kaçağı tespitinde hata payı oldukça düşük olmaktadır ve genelde nokta atışı dediğimiz kesin sonuç veren yöntem ile tespit edilmektedir. Nokta tespiti ile evinize veya işyerinizde herhangi bir kırma dökme olmadan su kaçağının yeri tespit edilir. Görüntülü sistemle sonuç alınamayan su kaçakalarında akustik dinleme dediğimiz yöntem ile sonuca gidilmektedir. Akustik dinleme dediğimiz yöntemle görüntü alamadığımız ve derinde olan su kaçaklarını dinleme yöntemi ile tespit etmekteyiz.

Su Kaçağı bulma işlemi ne kadar sürmektedir?

Su kaçağı bulma işlemlerimiz tesisatınızın ve su kaçağının tek yerden mi bir çok yerden mi olduğunun tespitine göre değişmektedir. Genelde işimizin garanti olması ve sizlere daha sonraki günlerde herhangi bir problem çıkmaması için detaylı bir arama tarama yönetimi ile tüm tesisatlarınız gözden geçirilmektedir. Bu işlemlerimiz genelde 2 saat sürebildiği gibi yapınızdaki duruma göre 5-6 saat aralığını bulabilmektedir.

 

 

 

İlgili aramalar : su kaçağı, su kaçağı firması, su kaçak, su kaçakları, su kaçağı arama, su kaçağı nedenleri, su kaçağı izleme, su kaçağı dinleme

Call Now Button