Tuvalet Açma

By su kaçağı tespiti In Tıkanıklık No comments

Tuvalet açma için çözüm arıyorsanız tesisat firmamız sizlere özel cihazları ile bir kaç dakika içinde hizmet verebilmektedir. Tuvalet tıkanması sorunlarını bir çok kişi yaşamaktadır. Sorunun oluşma nedeni bizler tarafından bilinmekte olup çözümüde bir o kadar kolaydır. Daire sahipleri içinde sorun oluşmadan önce alınacak önlemler aslında bir o kadar kolaydır. Sorun ortaya çıktığında önlem almaya göre bir çok kişi daha fazla zahmet harcar ve tuvalet tıkanıklığı, klozet tıkanıklığı probleminin cevabını aramaya başlar. Kamera ile tuvalet açma hizmeti veren firmamız sorunun ciddiyeti her ne olursa olsun sizleri bu zor durumdan hızlıca kurtaracaktır.

Tuvalet Tıkanıklığı Neden Oluşur?

Tuvalet tıkanması, kullanıcıların hatalı kullanımı yada tesisatın yapılışı sırasındaki tesisat hataları nedeni ile oluşmaktadır. Aşağıda sizlere gitmiş olduğumuz tuvalet açma işlerinden deneyimle bazı nedenleri sıraladık.

 • Tuvalet içine atılmış olan yabancı cisimlerin tıkanıklığı sebep olması birincil nedeni.
 • Yabancı cisimleri arasında atık tuvalet kağıtları listenin başında gelir. Her tür tuvalet kağıdı erime özelliği olmadığı için tuvaletin tıkanmasına neden olabilir.
 • Kadın pedlerinin tuvalet içine atılması da görülen hatalardan biridir ve kolayca tuvalet tıkanmasına zemin hazırlar.
 • Çocuklar tarafından tuvalet içine atılmış olan oyuncaklada sıkça karşılaştığımız nedenlerden biridir.
 • Yoğun saç kılları da tuvalet tıkanmasına neden olabilmektedir. Uzun sürelerde biriken saç kılları zaman içinde diğer etkenler ve isimlerle birleşir ve tuvalet tesisatında bulunan dirsek boru kısımlarında tıkanmalara neden olur.
 • Klozet boruları içinde tesisat firmamız çok kez kalıp sabuna da denk gelmiştir. Bu da dikkat edilmesi gereken diğer bir nedendir.
 • Binanın inşaat halinde tuvalet gider boruları içinde unutulan har kalıntıları da tuvaletin sık sık tıkanma yaşamasına sebep olan nedenlerdir.

Tuvalet açma oranımız oldukça yüksektir. İstanbul tuvalet aşma işlerinde çözümsüz bıraktığımız iş ve işlem kesinlikle yoktur. Her ne sebeple olursa olsun tıkanma yaşanması durumunda birden farklı çözüm yöntemimiz bulunmaktadır.

tuvalet açma

 

Kendim Tuvalet Tıkanıklığını Açabilir Miyim?

Bir çok kişi kendi teknik ve yöntemleri ile tuvalet açma işlemini yapmak isteyebilir. Ancak sorunun ciddiyetine göre belki kısa vadede çözüm olsa da uzun vadede kalıcı çözüm olamayabilir. Evde kendiniz deneyebileceği bazı yöntemler hakkında sizlere bir liste hazırladık.

 • Karbonat ve sirke kullanımı yaparak basit tıkanmalar için çözüm denenebilir.
 • Kimyasal kullanımı olan karbonat ve sirke kullanırken insan sağlığını tehdit emeyecek önlemler alamanız gerekir.
 • Karbonat klozet delik kısmına dökülmek sureti ile kullanılır ve ortalama 3-4 paket kullanıması gerekir.
 • Karbonat dökümünden sonra sirke üstüne dökülür.
 • Bir kaç dakika içinde tıkanıklık gitmediyse bu çözüm sizlere fayda sağlamayacak olup ya farklı yöntem yada uzman desteği almanız gerekecektir.

Diğer Tuvalet Açma Yöntemleri

Tuvalet açma işinde sirke ve karbonat kullanımı dışında tuvalet teli kullanımı ile tıkanıklığı açma işlemi yapabilirsiniz. Klozet içinde yakında olan tıkanmalarda tuvalet teli iş görebilir. Ancak boru içindeki tıkanma uzak bölgede ise çözüm olamayabilir. Tuz ruhu kullanımı yapılarak tuvalet açma işlemi deneyenlerin sayısıda fazladır. Yine bir kimyasal olan bu ürünün kullanımınıda özenle yapılmalı ve dikkat edilmelidir. Son olarak da en bilinen yöntem olan ve basit tıkanmalara çözüm sağlayacak pompa ile tuvalet açma işlemidir.

İstanbul tuvalet açma servisimiz sizlere özel kameralı ve tesisat borularını görüntüleyen cihazları ile hizmet vermektedir. Yaşadığınız tüm tuvalet ve klozet tıkanmalarında sizlere profesyonel çözümler sunuyor ve sorunu bir kaç dakika da çözüyoruz. istanbulun tüm ilçelerinden bizlere 0538 293 26 16 nolu hatta ulaşabilirsiniz.

Tuvalet Tıkanıklığı Soruları

Tuvalet tıkanıklık sorunları ile ilgili bir çok kişi çağrı merkezimize ulaşmakta sorunlarını aktarmaktadır. En çok bizlere ulaşırken müşterilerimizin şikayetleri ve sorular şunlardır. Tuvalet tıkanması nasıl açılır, tıkalı tuvalet nasıl açılır, tuvalet nasıl açılır, tuvalet tıkanıklığı nasıl açılır, tıkalı klozet açma, tıkalı klozet nasıl açılır, tıkanmış tuvalet nasıl açılır, tuvalet tıkandı ne yapmalıyım, tuvalet gideri açma gibi sorular ve şikayetlerdir.